Ostatnio przeglądane

Producenci

Promocje

Wisławy Szymborskiej Dary przyjaźni i dowcipu

978-83-922635-8-6

Nowy produkt

AURIGA

Ostatnie egzemplarze!

 
   

37,14zł brutto

Opis

Ilość stron106
OkładkaTwarda
Format21 x 21
AutorRyszard Matuszewski

Więcej informacji

Książka prezentuje zabawne i pomysłowe dedykacje Wisławy Szymborskiej, które rozsyła licznym przyjaciołom. Wzbogacona charakterystycznymi wyklejankami i ornamentami, jak również słynnymi dla poetki pocztówkami-kolażami.

 

Składa się z reprodukcji widokówek - kolaży, wykonanych przez Wisławę Szymborską, adresowanych do Ryszarda Matuszewskiego oraz jego żony, Ireny Szymańskiej-Matuszewskiej (1921-1999), edytora i wydawcy, których łączyła z Szymborską wieloletnia przyjaźń. Do każdej kartki dołączony jest komentarz autora książki.

 

Książkę dopełniają wspólne i osobne fotografie Wisławy Szymborskiej i Ryszarda Matuszewskiego, z różnych okresów życia oraz biogramy osób, których dotyczy korespondencja (poza autorką i adresatami m.in. Julii Hartwig, Jana Kotta, Artura Międzyrzeckiego, Ewy Lipskiej, czy Tadeusza Konwickiego).

 

"Moment, w którym po raz pierwszy zaświtała mi myśl upublicznienia owych darów przyjaźni i dowcipu Wisławy, okazał się najbardziej niefortunny. Był to bowiem moment największego, choć skądinąd wspaniałego kataklizmu w jej życiu, a mianowicie moment, gdy jej twórczość poetycka uwieczniona została Nagrodą Nobla. Ci, co poetkę znają, pamiętają, jaki to był piorun, uderzający w jej starannie pielęgnowaną prywatność i kameralność..." Ryszard Matuszewski