Ostatnio przeglądane

Producenci

Promocje

Opowieść o Generale Tomaszku, który nie chciał pójść na wojnę

978-83-62836-23-9

Nowy produkt

BONA

Ostatnie egzemplarze!

 
   

19,04zł brutto

Opis

Ilość stron40
OkładkaTwarda
Format21.5 x 21.5
AutorIsa Tutino Vercelloni

Więcej informacji

Tomaszek zgodnie z rodzinną tradycją zostaje wysłany do szkoły wojskowej, która ma go nauczyć wojennego rzemiosła. Chłopiec niechętnie spełnia wolę rodziców. Postanawia więc zostać generałem innym niż wszyscy: generałem pokoju. Bronią jego podwładnych staje się uśmiech – wszędzie, gdzie się pojawiają, wzbudzają zaufanie i zawierają przyjaźnie. A poza tym: zawsze mają przy sobie cukierki!
Isa Tutino Vercelloni napisała tę rymowaną antywojenną historię w reakcji na doświadczenia z dzieciństwa, które przypadło na lata II wojny światowej. Ogromny wpływ wywarły na nią również obserwowane z Europy konflikty w Korei oraz Wietnamie. Książka, którą zadedykowała swoim dzieciom, została wydana po raz pierwszy we Włoszech w 1965 roku z oryginalnymi ilustracjami autorki. Jest to jej pierwsze polskie wydanie.

Isa Tutino Vercelloni – (ur. 1934) włoska dziennikarka i autorka bajek dla dzieci. Karierę zaczynała jako redaktorka poczytnych dzienników oraz tygodników, z czasem zdecydowała się na założenie Casa Vogue– ekskluzywnego magazynu opisującego włoską kulturę, architekturę, design i styl życia. Isa Tutino Vercelloni pełni funkcję doradcy do spraw kultury we Włoskiej Fundacji Kultury Amerykańskiej (ICFA) oraz w sycylijskiej Fondazione Palazzo Intelligente. Jej przygoda z literaturą sięga okresu II wojny światowej, kiedy to jako mała dziewczynka poznała gorzki smak wojen i postanowiła nieść pacyfistyczne przesłanie. Dzięki temu powstała Opowieść o generale Tomaszu, który nie chciał pójść na wojnę. Jej kolejna książka – Historia o Bastiano, chłopcu z Marsa – zdobyła w 1966 roku Nagrodę Unesco.