Ostatnio przeglądane

Producenci

Bezpieczeństwo zgromadzeń. KomentarzStan prawny 2015

978-83-7965-044-6

Nowy produkt

Editions Spotkania

Ostatnie egzemplarze!

 
   

28,57zł brutto

Opis

Ilość stron120
Okładkamiękka
Format16.5 x 23.5 cm
AutorMarcin Jurgielewicz

Więcej informacji

BEZPIECZEŃSTWO ZGROMADZEŃ to najbardziej aktualny przewodnik, uwzględniający zapisy nowej ustawy o zgromadzeniach z 24 lipca 2015 r.
Jednym z podstawowych elementów systemu państwa demokratycznego jest prawo obywateli do organizowania i udziału w zgromadzeniach publicznych.
Niniejsza publikacja ma charakter praktycznego przewodnika, którego odbiorcami są przede wszystkim organizatorzy zgromadzeń oraz urzędnicy z jednostek samorządu lokalnego (gminnego), w którego kompetencji jest podejmowanie określonych decyzji administracyjnych. Korzystać z niej powinni również członkowie formacji porządkowych odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa osobistego uczestników zgromadzeń oraz porządku publicznego w miejscu ich organizacji.
Publikacja została opracowana w formie komentarza do cytowanych przepisów w prawodawstwie polskim i unijnym, zawiera najistotniejsze przykłady z orzecznictwa sądów polskich, z tego tez względu może być ona również adresowana do studentów kierunków bezpieczeństwa wewnętrznego i pokrewnych.
Istotną cechą publikacji jest zestawienie wzorów kompletnych dokumentów niezbędnych przy organizowaniu zgromadzeń, administracyjnym wydawaniu zgody oraz w trybie odwoławczym.

Produkty powiązane