Home

Ostatnio przeglądane

Producenci

Promocje

Medium

978-83-213-4964-0

Nowy produkt

ARKADY

 
   

28,48zł brutto

Opis

Ilość stron320
Okładkamiękka
Format14 x 20 cm
AutorJoanna Dobkowska

Więcej informacji

W opustoszałym nadmorskim kurorcie, tuż przed wybuchem I wojny światowej, w atmosferze tajemnicy i modnego wówczas okultyzmu przeplatają się losy matki - spirytystycznego medium i jej zbuntowanej córki. Bohaterki kontaktują się ze światem nadprzyrodzonym, który - być może - jest jedynie wytworem ich wyobraźni lub obłędu. Autorka opowiada o tłumionych kobiecych namiętnościach, niespełnionych pragnieniach, próbie życia na własny, niestandardowy sposób.

Autorka z wykształcenia jest historykiem sztuki i historykiem. Pracuje jako dziennikarka, publikowała  m.in. w Gazecie Wyborczej,  Art. & Bussiness i Ikonothece (naukowym piśmie Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego), "Gnosis", "Encyklopedii Religii" oraz miesięcznikach wnętrzarskich, takich jak "Dobre wnętrze". Interesuje się sztuką, szczególnie użytkową, średniowiecznymi heretykami, historią magii i okultyzmu, a także życiem społecznym i prasą kobiecą XIX wieku. Wiek XIX fascynuje ją z racji swej dynamiki, kontrastów oraz szybkich przemian - zarówno w sztuce jak i w obyczajach.

Joanna Dobkowska zadebiutowała w 2009 roku powieścią "Wygraj lepsze wcielenie". Natomiast w maju 2016 roku w Wydawnictwie ARKADY  ukazała się książki "W cieniu koronkowej parasolki. O modzie i obyczajach XIX wieku" napisana wspólnie z Joanną Wasilewską.

Produkty powiązane