Ostatnio przeglądane

Producenci

Supermarine Spitfire VIII

9788392591627

Nowy produkt

ZP Wydawnictwo

 
   

37,14zł brutto

Opis

Ilość stron106
OkładkaMiękka
Format185x230
AutorWojtek Matusiak

Więcej informacji

Publikacja „Polska radiotechnika lotnicza 1918-1939” przedstawia, w ujęciu historycznym uwarunkowania i drogę rozwoju polskiej radiotechniki lotniczej w II Rzeczypospolitej. Praca oparta jest przede wszystkim na materiałach źródłowych. Jest nowością na rynku księgarskim. Tematyka tytułowa, w tak całościowym ujęciu, nie była dotychczas przedstawiana ani w publikacjach książkowych ani w czasopismach. W pracy przedstawiono wielostronny przegląd i analizę związków pomiędzy lotnictwem a radiotechniką jako nowych dziedzin techniki skazanych na zależność i współistnienie tak w świecie jak i w Polsce. Odnosi się to do sfery badawczej i praktyki a także do szczegółowych rozwiązań konstrukcyjnych ówczesnych urządzeń radiotechniki lotniczej. Podjęto też kwestię przygotowań do nadchodzącego konfliktu zbrojnego oraz zastosowań sprzętu radiotechnicznego w kampanii wrześniowej.
Publikacja zawiera 9 rozdziałów, z których wybrane tu tytuły pokazują wielostronność tematyczną pracy:
„U początków radiotechniki i lotnictwa”, to pierwsze 20-lecie XX wieku, „Twórcy i baza badawcza polskiej radiotechniki”, to zagadnienia rozwoju tej nowej techniki, „Sprzęt, charakterystyki”, to rodzaj katalogu, „Porównania z zagranicą”, to istotny tutaj przegląd międzynarodowy.
Książka jest bogato ilustrowana. Są to tablice, schematy i fotografie, w tym znaczna część ze zbioru autorów. Przydatnym uzupełnieniem tekstu głównego są: krótkie biogramy czołowych polskich radiotechników, indeks osobowy i indeks aparatury oraz obszerna bibliografia. Praca jest adresowana zarówno do specjalistów jak i amatorów, którzy zajmują się technicznymi zagadnieniami lotnictwa oraz radiotechniki w ujęciu historycznym. Wielu młodym czytelnikom może pomóc w rozwijaniu Ich zainteresowań.