Ostatnio przeglądane

Producenci

Tu wszystko się zaczęło

978-83-62715-12-1

Nowy produkt

Vocatio

Ostatnie egzemplarze!

 
   

38,00zł brutto

Opis

Ilość stron232
Okładkazintegrowana
Format145 x 205 mm
AutorKozłowska Teresa

Więcej informacji

Tu wszystko się zaczęło to zbeletryzowana opowieść o dzieciństwie i wczesnej młodości Karola Wojtyły spędzonych w Wadowicach. To tu przyszedł on na świat. Tu również formowała się jego fascynująca osobowość, a atmosfera rodzinnego miasta miała bez wątpienia duży wpływ na kształtowanie się charakteru przyszłego papieża.

Opowieść rozpoczyna się w chwili narodzin Lolka. Towarzyszymy mu zarówno w bolesnych doświadczeniach, jak przedwczesna śmierć matki, jak i w chwilach szczęścia i radości. Poznamy wiele nieznanych faktów z dzieciństwa i wczesnej młodości Karola Wojtyły, a także jego zainteresowania i pasje. Książka pokazuje relacje, jakie łączyły młodego Wojtyłę z rodziną a także z kolegami i koleżankami. W tym czasie rodziły się przyjaźnie, które przetrwały do końca życia papieża.

Spotkanie z Karolem zakończymy w momencie, gdy wraz z przyjaciółmi i znajomymi, żegna pewien etap życia, by wstąpić w dorosłość. Młodzi ludzie zaciekawieni tym, co przyniesie przyszłość, wierzący w ideały, pragnący spełnienia marzeń, nie mogli przewidzieć, iż rok później wybuchnie II wojna światowa, która pochłonie tak wiele ofiar i zniweczy wszystkie ich plany. Karol w towarzystwie ojca opuścił Wadowice, ale często tu powracał, a miłość do tej małej ojczyzny pozostała w jego sercu do końca życia.

Ta wciągająca historia, ukazująca postać niezwykłego Polaka, uzupełniona została wyjątkowymi fotografiami z rodzinnego albumu Karola Wojtyły i zdjęciami jego rodzinnego miasta. Dzięki nim jeszcze łatwiej przeniesiemy się do Wadowic, miasta, gdzie wszystko się zaczęło.

Jeżeli chcemy kogoś lepiej poznać i zrozumieć, powinniśmy odbyć podróż do krainy jego narodzin i dzieciństwa. W 50. rocznicę swoich święceń kapłańskich, wspominając dzieciństwo, Jan Paweł II wyznał, że jego przygotowanie do kapłaństwa rozpoczęło się w rodzinie. „Tu wszystko się zaczęło” – powiedział w Wadowicach, mieście, w którym przyszedł na świat oraz wzrastał jako dziecko i młodzieniec. Autorka umiejętnie i wiernie przybliża świat najmłodszych lat Karola Wojtyły, kiedy – w otoczeniu rodziców, rodziny, przyjaciół i sąsiadów – kształtowało się życie i sumienie przyszłego kapłana, biskupa, kardynała i papieża. Znakomita lektura dla młodzieży i dorosłych, która promuje godne naśladowania wzorce i postawy moralne.

Ks. prof. Waldemar Chrostowski 

Teresa Kozłowska: Wadowiczanka. Absolwentka studiów religioznawczych i historycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a także Studium Teologii Rodziny w Instytucie Teologicznym im. św. Jana Kantego w Bielsku-Białej. Pracuje jako przewodnik w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach