Home

Ostatnio przeglądane

Producenci

Dziewczynka z poziomkami

978-83-213-5152-0

Nowy produkt

LeTra

 
   

38,00zł brutto

Opis

Ilość stron272
Okładkamiękka
Format135 x 215
AutorLisa Strømme, Bohdan Maliborski (tłum.)

Więcej informacji

Wciągająca, nie dająca się sobie oprzeć historia wprowadza nas we wspaniale odtworzony świat początku XX wieku – czas wyraźnego schyłku i kipiących pod powierzchnią przemian społecznych, które zaraz nieuchronnie mają nadejść. Na tle rozpadającego się świata rozgrywa się emocjonująca historia niekonwencjonalnego związku między bogatą dziewczyną z norweskiej klasy wyższej a najsłynniejszym norweskim malarzem, Edvardem Munchem. W relację zaangażowana jest też prosta dziewczyna pracująca jako pomoc domowa, umożliwiająca spotkania kochanków i utrzymująca je w sekrecie. Wkrótce jednak burzliwe uczucia coraz trudniej będzie ukrywać…

Lisa Strømme opowiada o artyście skazanym na wyobcowanie i lojalnym tylko wobec tego, co tworzy. A chce odzwierciedlić kształt świata i ludzkie emocje. Tymczasem w tej fascynującej narracji o norweskim artyście, która fantazjuje też o losach jego najbardziej znanego obrazu, ujrzymy jeszcze dwie ważne perspektywy doświadczania życia. To pisarka podejmie się zadania Muncha. Wszystko w pięknych norweskich plenerach, w których pozorny spokój miesza się z melancholią.

Jarosław Czechowicz, „Krytycznym okiem”

„Dziewczynka z poziomkami” to emocjonująca podróż w czasie. Świetne połączenie powieści historyczno-obyczajowej z biografią Edvarda Muncha. Oczami młodej służącej obserwujemy życie codzienne w Norwegii u schyłku XIX wieku i jego... grzesznika, prowokatora, a przede wszystkim niezwykle wrażliwego i zdolnego artystę. W co warto inwestować pieniądze? W nieruchomości, w dzieła sztuki oraz... tę książkę. A tak na serio, może nie pomnożycie na niej majątku – chociaż kto wie – ale dzięki niej przeżyjecie fascynującą przygodę. Uwielbiam powieści ze sztuką w tle, bo wiem, że gra toczy się w nich o wielkie pieniądze, więc ich bohaterowie daleko się posuną, czyli będzie się działo.

@asiaczytasia

Produkty powiązane