Ostatnio przeglądane

Producenci

Południe Wojciech Prażmowski

978-83-937727-7-3

Nowy produkt

Ten produkt nie występuje już w magazynie

 
   

113,33zł brutto

Opis

Ilość stron144
Okładkatwarda
Format22,5 cm x 30,5 cm
AutorWojciech Prażmowski, Adam Sobota (wstęp)

Więcej informacji

Dwujęzyczny polsko-angielski, pięknie wydany album fotograficzny zawierający cykle fotografii autorstwa Wojciecha Prażmowskiego pod wspólna nazwą Południe. Nastrojowe, czarno-białe zdjęcia wykonane w technice nieostrości powstały w Wenecji (1986), Vigo (2000) i na Rodos (2006). Pochodzą z prywatnej kolekcji Wojciecha Jędrzejewskiego. Nigdy dotąd cykl ten nie był prezentowany w całości.

Album został wydany z wielką starannością i dochowaniem wszelkich zasad najlepszej sztuki drukarskiej. Płócienna oprawa została wykonana z najlepszych dostępnych materiałów a zdjęcia w albumie są odwzorowane w formacie 1 do 1, co stwarza szczególnie cenny rodzaj obcowania z nimi. Odnosi się wrażenie, że patrzymy na oryginały.

Album zawiera tekst krytyczny i biografię Wojciecha Prażmowskiego, których autorem jest uznany krytyk sztuki dr Adam Sobota.

Wojciech Prażmowski to jeden z najbardziej utytułowanych i najwybitniejszych polskich fotografów. Był profesorem Łódzkiej Szkoły Filmowej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego prace wchodzą w skład wielu kolekcji muzealnych sztuki współczesnej oraz kolekcji prywatnych na świece i w Polsce. Fotografie tego autora prezentowane były na ponad czterystu indywidualnych wystawach w wielu krajach.