Home

Ostatnio przeglądane

Producenci

Promocje

Stary król na wygnaniu

978-83-7799-204-3

Nowy produkt

Świat Książki

Ostatnie egzemplarze!

 
   

33,24zł brutto

Opis

Ilość stron192
Okładka125 x 200
Formatmiękka ze skrzydełkami
AutorArno Geiger,Karolia Niedenthal

Więcej informacji

Pogodna, pełna witalności i często wesoła książka o życiu, które ciągle jeszcze warte jest tego, by żyć, i które być może niewiele się różni od tego, jakie wszyscy na co dzień prowadzimy.

 

Podobno ten, kto umie czekać, może zostać królem.

 

Do głębi poruszająca historia o człowieku, którego żywotność i mądrość nie zniknęły wraz ze starością i chorobą Alzheimera. Syn, dzięki opiece nad ojcem, na nowo odkrywa to, co w życiu ważne. Wspomina własne dzieciństwo i młodość spędzone w rodzinnym domu na wzgórzu. Ponownie zawiera przyjaźń z ojcem, towarzysząc mu w chorobie i próbując zrozumieć jego często oryginalne wypowiedzi. Odkrywa przy tym, że ojciec nadal wszystko ma: wdzięk, pewność siebie i poczucie humoru oraz że człowiek zawsze pozostanie człowiekiem - ze swoją przeszłością, indywidualnością i godnością.

 

Arno Geiger (ur.1968) - pisarz austriacki, autor m.in. U nas wszystko dobrze i Alles über Sally. Otrzymał nagrodę Friedricha Hölderlina (2005), Główną Nagrodę Związku Wydawców i Księgarzy Niemieckich (Deutscher Buchpreis, 2005) oraz nagrodę Johann-Peter-Hebel-Preis (2008). Mieszka w Wiedniu i Wolfurcie.