Home

Ostatnio przeglądane

Producenci

Skarby sztuki Muzeum Narodowe w Warszawie

978-83-213-4764-6

Nowy produkt

ARKADY

Ostatnie egzemplarze!

 
   

94,29zł brutto

Opis

Ilość stron416
OkładkaTwarda w obwolucie
Format24 x 30 cm
AutorPraca zbiorowa

Więcej informacji

Seria Skarby polskich muzeów prezentuje arcydzieła sztuki w polskich muzeach narodowych. Każdy tom pokazuje około 250-300 najcenniejszych obiektów (malarstwa, rzeźby, rzemiosła artystycznego) opatrzonych krótkimi komentarzami pracowników naukowych placówek, których  zbiory są prezentowane.

Album przedstawia - obok dzieł malarstwa, rzeźby, rysunku i grafiki - arcydzieła polskiego wzornictwa i fotografii. Przypomina, jak szeroki jest zakres zbiorów warszawskiego muzeum i jak wiele jeszcze skarbów pozostaje nierozpoznanych i niedocenionych.

W sto pięćdziesiąty rok swego istnienia Muzeum Narodowe w Warszawie weszło jako wielodziałowa, sięgająca różnych zakresów historycznych oraz geograficznych instytucja gromadząca, przechowująca i udostępniająca dorobek artystyczny pokoleń od starożytności po współczesność. Wielkie zbiory malarstwa, rysunku, grafiki, rzeźby i rzemiosła artystycznego polskiego i europejskiego, wyjątkowa kolekcja późnośredniowiecznej sztuki kościelnej, zbiory sztuki starożytnej i wybitne w światowej skali zabytki z nubijskiej katedry Faras, ciągle niedoceniony zbiór gabinetu monet i medali oraz kolekcja sztuki Dalekiego Wschodu, to tylko zasadnicze zespoły zabytków w muzeum.

Już w trakcie opracowywania niniejszego wyboru muzeum zyskało, a raczej odzyskało kilka dzieł utraconych w czasie ostatniej wojny, udało również nabyć interesujący  Portret Konstantego Laszczki malowany przez Józefa Mehoffera, który można  bez wahania wpisać na listę skarbów.

Produkty powiązane