Home

Ostatnio przeglądane

Producenci

Zagrożenia biologiczne w budynku DODRUK CYFROWY

978-83-213-4117-9

Nowy produkt

ARKADY

 
   

46,67zł brutto

Opis

Ilość stron252
Okładkamiękka
Format17 x 24 cm
AutorBronisław Zyska

Więcej informacji

„Zagrożenia biologiczna w budynku” to książka na temat niebezpieczeństw, na jakie jesteśmy narażeni ze strony bakterii, roztoczy, grzybów pleśniowych, owadów i gryzoni obecnych często w naszych mieszkaniach.

Prof. dr hab. Bronisław Zyska wieloletni pracownik Głównego Instytutu Górnictwa i wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, kilkadziesiąt lat poświęcił badaniom dotyczącym wpływu drobnoustrojów na materiały techniczne, co podsumował w książce „ Mikrobiologiczna korozja materiałów". W dorobku naukowym ma 204 publikacje i 55 patentów. Członek zespołu redakcyjnego czasopisma „Intemational Biodeterioration and Biodegradation” wydawanego w Wielkiej Brytanii.

Autor omówił wpływ drobnoustrojów oraz przedstawicieli flory i fauny na trwałość budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej, a także materiałów budowlanych i wykończeniowych. Zaproponował również metody przeciwdziałania tym dosyć powszechnym w Polsce zagrożeniom.    
Publikacja jest przeznaczona dla architektów, inżynierów budownictwa, ekologów, studentów uczelni technicznych i rolniczych, pracowników firm remontowo-budowlanych oraz wszystkich, którzy chcą mieszkać w zdrowych domach.