Home

Ostatnio przeglądane

Producenci

Hotel Bristol Na rogu historii i codzienności

978-83-213-5074-5

Nowy produkt

ARKADY

 
   

84,76zł brutto

Opis

Ilość stron256
Okładka210 x 216
Formattwarda z obwolutą
AutorFaustyna Toeplitz-Cieślak,Izabela Żukowska

Więcej informacji

Hotel Bristol – niemy świadek wielkiej polityki, chwilowa siedziba rządu, miejsce pobytu najznamienitszych gości stolicy: polityków, artystów, finansistów – przedstawiony w faktach, anegdotach, materiałach z epoki... i plotkach.

Hotel Bristol – świetnie napisane dzieje warszawskiego hotelu od końca XIX wieku po czasy współczesne. Także fascynujące, często nieznane i zaskakujące losy pierwszego właściciela Bristolu – Ignacego Jana Paderewskiego.

Autorki przedstawiają losy Warszawy i Polski z niecodziennej perspektywy – luksusowego hotelu na Krakowskim Przedmieściu. Opisują też towarzyskie i kulturalne życie stolicy, jego jasne i ciemne strony, a niekiedy także pikantne szczegóły.

Znakomita rozrywka i wspaniale podana lekcja historii.

Faustyna Toeplitz-Cieślak – warszawianka, absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze w warszawskiej PWST.W latach dziewięćdziesiątych rozpoczęła pracę w Polskim Radiu, przygotowując audycje dla Trójki, Jedynki i Dwójki. Jeszcze w czasie studiów zainteresowała się historią teatru i filmu żydowskiego w Polsce.

Izabela Żukowska – muzykolog i socjolog, dziennikarka radiowa, autorka serii kryminalnej o komisarzu policji Wolnego Miasta Gdańska Franzu Thiedtke, i powieści obyczajowej Skazy. Pisze też słuchowiska radiowe, jest laureatką nagrody Talanton za najlepszy debiut dramaturgiczny w Teatrze Polskiego Radia.

Hotel Bristol to kolejna wspólna książka autorek historii pierwszej wytwórni filmowej w Warszawie Sfinks. Wizjonerzy i skandaliści kina.

Produkty powiązane